Pages Navigation Menu
Mieszkanie

Pomieszczenie gospodarcze

Pomieszczenie gospodarcze musi być dobrze wentylowane, dlatego warto zorganizować je w pokoju z oknem. Pomieszczenie gospodarcze powinno być łatwe do sprzątania, dlatego najlepiej będzie je wykończyć kafelkami i sprzętami o gładkiej powierzchni bez zbędnych ozdób. To pokój do pracy, dobrze więc urządzić go w kolorach pełnych energii – idealna będzie biel z czerwienią, pomarańczą, żółcią albo żywą zielenią. W pokoju gospodarczym musi się znaleźć większa umywalka, pralka do prania, suszarka do rozwieszania mokrej bielizny, deska do prasowania, mop, odkurzacz oraz większa szafka, w której będzie się trzymać mniejsze akcesoria do sprzątania oraz środki czystości. Drobnych przedmiotów lepiej nie trzymać na wierzchu, bo szybciej będą się one kurzyły i wprowadzały chaos do pomieszczeni, a kosze do trzymania brudnej bielizny powinny być wyposażone w otwory wentylacyjne. Gdy pokój gospodarczy jest raczej mały, dobrze sprawdzi się zabudowa słupkowa, wykorzystująca przestrzeń na sprzętami stojącymi bezpośrednio na podłodze.

3 Comments

  1. Fajnie byłoby mieć takie pomieszczenie w swoim domu. Jednak w mieszkaniu ciężko o coś takiego :/ A szkoda, bo zdecydowanie ułatwiłoby to życie. Ja cieszę się, że będę miała „garderobę”, gdzie będę mogła trzymać chociaż wyprane pranie.

  2. Ja pomieszczenie gospodarcze mam na półpiętrze – zaadaptowane po zsypie, mieszkam w bloku. Niby jest to mała przestrzeń, ale urządziłem ją w ten sposób, że można tam pomieścić sporo rzeczy, na które zwykle brakuje miejsca w mieszkaniu. Oczywiście samo pomieszczenie musiałem wykupić na własność i teraz muszę wnosić za nie dodatkową opłatę, ale i tak uważam, że było warto.

  3. Nawet najmniejsze pomieszczenie przeznaczone na tego typu rzeczy jest bardzo pomocne. Wiem to po sobie. Zawsze miałam problem z miejscem na głupią miotłę, o odkurzaczu nie wspominając, a teraz?