Pages Navigation Menu
Mieszkanie

Monitoring

6System monitoringu podnosi poziom bezpieczeństwa domu i znacznie redukuje możliwość włamania czy aktów wandalizmu. Najważniejszą częścią monitoringu jest rekorder, czyli urządzenie rejestrujące to, co działo się na terenie domu pod nieobecność lokatorów. Monitoring obejmuje jeszcze system kamer obserwujących wyznaczone partie domu. Kamery statyczne będą zawsze pokazywały to samo miejsce, ale bardziej zaawansowane technologicznie kamery będą obserwować większy obszar albo zaczną się poruszać gdy wyczują ruch. Monitoring umożliwia śledzenie domu na żywo albo odtwarzanie nagranych taśm z ostatnich godzin śledzenia. Oczywiście system monitoringu może funkcjonować także wtedy, gdy domownicy są obecni – w takiej sytuacji na bieżąco da się sprawdzić, kto dzwoni do drzwi albo podjeżdża do bramy. Monitoring można też podłączyć do Internetu, a to pozwala na śledzenie obrazu z kamer w każdym miejscu, które tylko może się połączyć z siecią. Takie rozwiązanie sprawdza się na przykład podczas wyjazdu domowników na dłuższe wakacje.

2 Comments

  1. Teraz optymalnym rozwiązaniem jest właśnie monitoring cyfrowy. Kamery podłącza się bezpośrednio do sieci i można mieć podgląd domu nawet z poziomu komórki. Dodatkowo zapis cyfrowy ma lepszą jakość i łatwiej go archiwizować, jeśli oczywiście w ogóle istnieje taka potrzeba. Zresztą monitoring w domu? Czy to nie zbytnia przesada?

  2. chyba tylko naprawdę pokaźne domy bogatych ludzi wyposażone są w kamery. Mniejsze domki wydaje się, że tego nie potrzebują a raczej mało kogo na to stać. W końcu taki monitoring to ogromna inwestycja, jakby nie było.