Pages Navigation Menu
Mieszkanie

Optyczne powiększanie wnętrz

Optyczne powiększanie wnętrz

Małe wnętrza są szczególnie trudne do urządzenia, bo każdy wstawiony sprzęt zabiera skrawek przestrzeni, której i tak brakuje. Warto więc zastosować w takim przypadku kilka sztuczek aranżacyjnych, które pozwolą optycznie powiększyć pokój. Pierwszym sposobem są lustra. Można je umieścić na drzwiach szafy albo po prostu powiesić na ścianie jako dodatkową ozdobę. Ramę lustra dobiera się do stylistyki wnętrza – w stonowanej aranżacji najlepiej będą wyglądały proste i raczej jasne ramy, a w nowoczesnych wnętrzach można sobie pozwolić na większą ekstrawagancję. Im rama będzie delikatniejsza, tym lepszy osiągnie się efekt powiększenia. Drugim dobrym sposobem na powiększenie wnętrza będzie umiejętna aranżacja światłem. Przede wszystkim w małych pomieszczeniach nie można zasłaniać okien ciężkimi, ciemnymi zasłonami i roletami. Lepiej też zrezygnować z mocnego światła górnego na rzecz kilku świateł bocznych. Ciekawym rozwiązaniem są także dekoracyjne oprawy LED-owe, które rzucają dyskretne, ciepłe światło.

2 Comments

  1. Jestem w trakcie wymyślania aranżacji do swojego mieszkania. Całość niby duża, ale gdy chodzi o salon, który jest połączony z aneksem, zaczynają się schody, bo mam wrażenie, że każdy mebel będzie dosłownie na sobie. Nie mam wolnej ściany, aby umieścić na niej duże lustro, ale na pewno będę starać się powiększyć optycznie wnętrze światłami. Podwieszany sufit ze światełkami LED. Sprawdzi się?

  2. Pełna zgoda. Współcześnie naprawdę można pobawić się światłem. Bez problemu można dokonać wielu niewielkich przeróbek w każdym wnętrzu przy użyciu płyt kartonowo-gipsowych, te z kolei idealnie nadają się do maskowania źródeł światła – takie taśmy ledowe lub halogeny ukryte przed wzrokiem, ale rzucające na ścianę lub sufit delikatne światło, tworzą naprawdę niepowtarzalny klimat.